SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 25. června 2017
Office 365
Vyhlášení 3. kola příjímacího řízení

Ilustrace vykřičník Ředitel školy vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018. Příjem přihlášek ke studiu je do 28. června 2017, kapacita je volná ve vybraných oborech vzdělávání. Více informací naleznete v přiloženém souboru v sekci "pro uchazeče - přijímací řízení". Bližší informace na telefonním čísle 575 755 011, 737 648 311 - p. Válková.

Vloženo : 05.05.2017

.

Vloženo : 27.02.2017

.

Vloženo : 26.05.2017

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

NOVĚ - svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Tesaři a opraváři zemědělských strojů úspěšně zvládli kurz

Ve dnech 6. - 7. 5. 2014 proběhl na odloučeném pracovišti Bobrky „KURZ MOTOROVOU PILOU, KŘOVINOŘEZEM A BENZÍNOVOU SEKAČKOU“, kterého se zúčastnili žáci oboru tesař a opravář zemědělských strojů. číst více »

Podnikatelé obhajovali své záměry

Dne 5. května 2014 studenti prvního ročníku oboru Podnikání prezentovali své ročníkové práce - podnikatelské záměry. Každý z 28 studentů seznámil hodnotící komisi ve složení Mgr. F. Vyškovská, Ing. M. Juříčková a Mgr. F. Kolesnikov se svou plánovanou projektovou činností, která obsahovala volbu konkrétního podnikatelského záměru, rozdělení činností a odpovědností spojených s přípravou a realizací projektu.  číst více »

Instalatér Adam Jakuba obsadil 2. místo v celostátní soutěži

Ve dnech 22. – 25. 4. 2014 se uskutečnila celostátní soutěž Učeň instalatér 2014, která probíhala v rámci Stavebního veletrhu Brno. Za naši školu se zúčastnil žák 3. ročníku Adam Jakuba, který zvítězil v krajském kole v Otrokovicích, čímž si zajistil postup do celostátního kola. číst více »

Navštívili nás studenti partnerské školy z Mödlingu

Přátelství mezi rakouským Mödlingen a naším Vsetínem má již dlouholetou tradici. Potěšující je, že přerostlo do nádherných kontaktů mezi mladými lidmi – studenty středních škol obou měst. Ve dnech 23.-25. dubna navštívili studenti Vienna Business School naši Střední odbornou školu Josefa Sousedíka ve Vsetíně. číst více »

„Nejlepší podnikatelský záměr“ – mezi oceněnými je náš žák oboru Podnikání, Lubomír Mocek!

Na našich stránkách jste již byli dříve informováni, že Lubomír Mocek, žák oboru Podnikání  úspěšně absolvoval první kolo soutěže o „Nejlepší podnikatelský záměr“  a postoupil do kola druhého, mezi komisí vybrané nejlepší podnikatelské záměry ve Zlínském kraji. číst více »

Žákyně naší školy dobývala kulinářský svět

Ve středu 16. 4. 2014 jsme zkusili opět své štěstí. Zúčastnili jsme se soutěže Gastro Makro Cup 2014 v Přerově. Tato soutěž je pořádaná pro žáky gastronomických škol, pro obory kuchař a číšník. Naše žákyně třetího ročníku, oboru gastronomie Pavla Goldefusová, se poprvé představila v pódiovém vystoupení. číst více »

Prezentovali jsme „Zlínský kraj“ v angličtině

Dne 24. 4. 2014 proběhla v Uherském Brodě Krajská týmová spolupráce v rámci projektu „Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji“. Za naši školu se této krajské soutěže v anglickém jazyce zúčastnily žákyně 2. ročníku oboru Gastronomie Klára Častulíková, Adéla Holubcová a Martina Kabrhelová pod vedením vyučující anglického jazyka Mgr. Vilmy Tkáčové. číst více »

Navštívili jsme Stavební veletrh v Brně

V rámci projektu Řemeslo- tradice a budoucnost se dne 24. 4. 2014 žáci učebního oboru Zedník, Truhlář a vybraní žáci oboru Instalatér zúčastnili Stavebního veletrhu v Brně. Stavební veletrh je zaměřen na seznámení odborné veřejnosti se stavebními novinkami v oblasti nových trendů ve stavebnictví a technického zařízení budov. číst více »

Podlaháři předvedli získané dovednosti

Naše škola se zapojila do projektu UNIV 3 při ověřování kvalifikací vzdělávacích programů. Tentokrát se jednalo o kvalifikace oboru Podlahář povlakových podlah a Podlahář bezespárých podlah. V rámci pilotního ověřování frekventanti absolvovali jak teoretickou, tak praktickou část vzdělávání. Při závěrečných zkouškách je čekalo zhotovení náročných prvků, které dokonale prověřily jejich získané dovednosti. číst více »

Praktická ukázka firmy JUB

Dne 23. 4. 2014 se žáci prvního a třetího ročníku oboru Zedník, pod vedením učitelky odborných předmětů Ing. M. Čížové a učitele odborného výcviku D. Juráně, zúčastnili praktické ukázky firmy JUB. Zástupce firmy JUB ukázku připravil na odloučeném pracovišti školy Vsetín-Bobrky. číst více »

Výlet do matičky Prahy

Desítky let láká Praha mladé středoškoláky k jedinečnému výletu, který bývá téměř vždy v posledním ročníku studia. Cukráři 3. ročníku naší školy si vybrali termín před Velikonocemi. číst více »

Páté místo na Juniorském Maratonu 2014

V letošním roce jsme se zúčastnili již podruhé Juniorského Maratonu – Běžíme pro Evropu 2014. Tento štafetový závod na maratonské trati se uskutečnil počátkem měsíce dubna 2014 ve Zlíně. Maraton je určen pro 10ti členná družstva středních škol. číst více »

Navštěva Baťovy vily ve Zlíně

V pondělí 14. dubna 2014 žáci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili Baťovu vilu ve Zlíně. číst více »

Žáci úspěšně zvládli svářečské zkoušky

Ve dnech 14. a 15. dubna 2014 proběhly závěrečné svářečské zkoušky žáků 2. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů a Instalatér. číst více »

Návštěva školy se stejným zaměřením

Žáci třetího ročníku oboru Gastronomie se 14. dubna 2014 v rámci odborné exkurze podívali do Integrované střední školy – centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí.  číst více »

Exkurze ve firmách - tentokrát pro pedagogy

V rámci projektu Jak pracovat s kariérním portfoliem se pedagogové naší školy zúčastňují exkurzí do firem a také dalších vzdělávacích programů. Projekt se zabývá kariérovým poradenstvím, propojením světa vzdělávání a světa práce. Do kariérového poradenství tak vstupují odborníci z firem, institucí, psychologové práce a nutí žáky zamyslet se nad kvalitou osobního i profesního života. číst více »

Exkurze do koupelnového studia

Dne 11. 4. 2014 se žáci třetího ročníku učebního oboru Zedník pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze do koupelnového studia Kotrla- Vsetín Rokytnice. Studenti se seznámili s novými trendy v kladení obkladů a dlažeb, viděli možnosti osazování zařizovacích předmětů a jejich izolaci proti vodě. číst více »

Elektrikáři navštívili výstavu AMPER

Tak jako každý rok, i letos se naši žáci učebního oboru elektrikář-silnoproud zúčastnili mezinárodní výstavy AMPER 2014 v Brně. číst více »

Zdařilé „SOUSEDÍKOVO ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE“

Naše škola je partnerem projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, který realizuje Zlínský kraj. Projekt je zaměřen na rozvoj a zkvalitnění vzdělávání v přírodovědné a technické oblasti na středních a základních školách ve Zlínském kraji a to spoluprací škol, metodickou podporou pedagogů i cílenými investicemi do technického vybavení a zařízení. Cílem je také zvýšení zájmu o studium těchto oborů a zvýšení manuální zručnosti žáků ZŠ. V rámci tohoto projektu spolupracujeme s 11 základními školami.   číst více »

Mechanici seřizovači udělali první krok pro zvládnutí maturity

Dne 2. dubna 2014 proběhly obhajoby ročníkových prací zaměřených na strojírenství. Své práce prezentovali žáci oboru Mechanik seřizovač, které za pár týdnů čeká maturitní zkouška. Žáci při práci využívali získané znalosti v průběhu studia jak v teoretické, tak i praktické výuce. Své práce prezentovali před hodnotící komisí. Někteří předvedli dobré znalosti a kvalitní přípravu pro vykonání maturitních zkoušek. číst více »