SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je pátek 20. října 2017
Office 365
.

Vloženo : 17.08.2017

.

Vloženo : 05.09.2017

.

Vloženo : 12.09.2017

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Den prezentací Podnikatelských záměrů

Dne 16. května 2013 studenti prvního ročníku nástavbového studia oboru Podnikání prezentovali své podnikatelské záměry. číst více »

Navštívili jsme Dny strojírenství ve Zlíně

Žáci naší školy oborů Mechanik seřizovač, Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel a Opravář zemědělských strojů se 15. května 2013 zúčastnili v 53. budově zlínského průmyslového areálu výstavy Dny strojírenství ve Zlíně. číst více »

Báječné srdce z perníku pro maminku

Báječné srdce z perníku pro maminku – tak jsme nazvali výrobu perníkových srdíček, které byly určeny maminkám a babičkám žáků, nejen oboru cukrář a prodavač ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. číst více »

Tým TME Vsetín se představil na XIX. Valašském autosalonu

Tým TME Vsetín vystavoval své modely F1 a prezentoval soutěž F1 ve školách na XIX. ročníku Valašského autosalonu. Výstava se konala na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí ve dnech 10. - 12. 5. 2013. číst více »

Exkurze do ŘEZNICTVÍ UZENÁŘSTVÍ CTIBOR ŠVIRÁK ve Vsetíně

Koncem měsíce dubna 2013 se žáci čtvrtého ročníku studijního oboru Gastronomie zúčastnili exkurze do ŘEZNICTVÍ UZENÁŘSTVÍ CTIBOR ŠVIRÁK ve Vsetíně. číst více »

Exkurze do Čistírny odpadních vod ve Vsetíně

Dne 9. května 2013 se žáci druhého ročníku učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze do Čistírny odpadních vod ve Vsetíně, kde se seznámili s celým technologickým postupem při čistění odpadních vod. číst více »

Nové technologie ve školství jsou nezbytností

Informační technologie v poměrně krátkém čase ovládly naše životy a jsou nedílnou součástí dnešní doby a jejich znalost je dnes již téměř nutností. číst více »

Vyřezávání zeleniny – thajský styl

Dekorativní vyřezávání ovoce a zeleniny má svůj historický původ ve východoasijských zemích. Stalo se součástí slavnostního stolování v Koreji, Japonsku i Číně. Ovšem za zemi, kde to umějí nejlépe, je pokládáno Thajsko. Tamní mistři zeleninových řezeb umocňují ohromujícími dekoracemi přednosti thajské kuchyně − vyváženost kontrastních chutí; pikantních a jemných, sladkých a ostrých. číst více »

Návštěva Luhačovic - perly moravských lázní

Dne 22. dubna.2013 se žáci třetího ročníku oboru cukrář – prodavač zúčastnili exkurze do Luhačovic. Zajímavá byla návštěva Jurkovičova domu, kde jsme si prohlédli architekturu, zařízení hotelu a sortiment jídel a nápojů. Společně jsme si prošli lázeňskou kolonádu, kde jsou vyhlášené cukrárny a kavárny. číst více »

Založení Studentského parlamentu

Studentský parlament (SP) byl založen v dubnu 2013 na podnět pana ředitele Mgr. Josefa Slováka. Skládá se z volených zástupců všech tříd a všech oborů Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín. číst více »

Studenti navštívili Osvětim

Dne 22. dubna 2013 téměř padesát studentů naší školy navštívilo vyhlazovací koncentrační tábor Osvětim – Březinka v Polsku . číst více »

Připravili jsme raut pro nejlepší sportovce Zlínského kraje

Dne 24. dubna 2013 proběhlo v Otrokovické besedě slavnostní ocenění nejlepších sportovců našeho regionu. Zlínský kraj vyhlašuje tuto anketu již od roku 2002. číst více »

Z našich žáků piráti silnic nebudou !

Žáci naší školy (Ondřej Baletka - ET2, Tomáš Basel - ATMS2M, Marcel Tomšů - ET2, Tomáš Trusina - ATMS2M, Marek Adámek - ATMS2M, Lukáš Výmola- ET2, Marek Hruška - ET2, David Měrka - ET2), kteří postoupili do další fáze projektu Jedeme v tom spolu, aneb z nás piráti nebudou! se zúčastnili 23. dubna 2013 besedy s tvářemi projektu Danielem Landou a Olgou Lounovou v areálu Integrované střední školy COP ve Valašském Meziříčí. číst více »

Exkurze v hotelu Magistr a pivovaru Valášek ve Vsetíně

Dne 3. dubna 2013 se žáci druhého ročníku studijního oboru Gastronomie zúčastnili exkurze v hotelu Magistr a pivovaru Valášek. číst více »

Víte, že se u nás ve škole děje zajímavá akce?

Naše škola pořádá každoročně nejen pro žáky, ale i pro Vás, týdenní Barmanské kurzy pod vedením špičkových odborníků pro míchání nápojů. Kurz je veden lektorkou PhDr. Z. Endlicherovou ze Vzdělávacího střediska NcM v Brněa profesionálním zkušeným barmanem Mgr. P. Hájka rovněž z Brna. číst více »

Setkání žáků SOŠ J. Sousedíka Vsetín a Vienna Bussiness School Mödling

Naše škola SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín má dlouholetou spolupráci s partnerskou školou Vienna Bussiness School v rakouském městě Mödling, které se nachází nedaleko Vídně, je přibližně stejně velké jako Vsetín a je známé tím, že se zde nachází 8 velkých středních škol. Město Modling je zároveň partnerským městem města Vsetín. V rámci této spolupráce dochází ke každoročnímu setkávání žáků naší školy s našimi přáteli z Rakouska. Místo setkávání se pak pravidelně střídá. číst více »

Exkurze Zásobování teplem a.s. Vsetín

Dne 12. dubna 2013 se žáci druhých ročníků oboru Instalatér a Zedník zúčastnili, pod vedením Ing. Čížové a Mgr. Kolesnikova , odborné exkurze do firmy Zásobování teplem a.s. Vsetín. číst více »

Prezentační den řemesel se těšil velkému zájmu

Dne 11. dubna 2013 patřily všechny prostory restaurace Bečva ve Vsetíně žákům škol a široké veřejnosti. Zástupci odborného výcviku zde totiž připravili Prezentační den řemesel. Nad akcí převzal záštitu Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje. Jednalo se o přehlídku odborných dovedností žáků všech vyučovaných oborů, ať již z oblasti stavebnictví, strojírenství, ale také služeb a gastronomie. Veřejnost, ale hlavně žáci základních škol, pro něž byla akce určena, se zde mohli seznámit s tím, co všechno se v rámci jednotlivých oborů mohou naučit. Mezi návštěvníky byly i děti z mateřské školy, které hlavně zajímaly pohádkové postavičky na cukrářských výrobcích. číst více »

Podnikatelé na exkurzi v Baťově vile

Dne 8. dubna 2013 navštívili studenti oboru Podnikání se svou třídní učitelkou Mgr. F. Vyškovskou a učitelkou ekonomických předmětů Ing. M. Juřičkovou Baťovu vilu ve Zlíně. číst více »

Učitelé a studenti si na jeden den vyměnili role

Dne 5. dubna 2013 proběhly jako každoročně prezentace a obhajoby ročníkových projektů studentů čtvrtých ročníků studijního oboru Mechanik seřizovač. Studenti si vybírají téma ročníkové práce na začátku školního roku. Studentům si zvolí konzultanta pro svou práci a to jak řady učitelů techniků SOŠ Vsetín, tak i s využitím externích konzultantů ze strojírenských firem. číst více »