Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že i naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale funguje i jako mezinárodně uznávaný doklad žáka.

Co přináší ISIC karta vydaná přes naši školu? – bližší informace

 • Funguje jako čipová karta do školní jídelny. Nemusíte již tedy svému synovi/své dceři pořizovat speciální čip.
 • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
 • Mnohými institucemi je karta uznávána jako plnohodnotné potvrzení o studiu (např. městské dopravní podniky).
 • Školní ISIC si není nutné každý rok pořizovat znovu – vydaný průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia; licence ISIC
  je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně žák může rozhodnout, zda si zakoupí známku prodlužující platnost, kterou získá pouze ve škole.
 • Školní ISIC je levnější! (ISIC v běžné distribuci stojí 500 Kč každý rok)
  • Prvotní pořízení průkazu stojí 350 Kč.
  • Cena prodloužení v dalších letech je pouze 250 Kč.
  • V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.

Co přináší ISIC pro žáka ve volném čase?

 • Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
 • Slevy a výhody v dopravě: státem dotovaná sleva na jízdné ve vlacích a autobusech po celé ČR ve výši 75 %, MHD nejen v krajských městech.
 • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
 • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
  • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech, na vstupném na festivaly, akce, do klubů,
  • na permanentky v lyžařských areálech, speciální studentský mobilní tarif od Vodafone,
  • při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky,
  • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek, při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách.

 

NEPŘEHLÉDŇETE – Jak si ISIC kartu objednat?

 • Objednávky průkazu zajišťuje paní Gabriela Válková, asistentka ředitele.
 • Nedílnou součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete na webových stránkách školy – https://sosvsetin.cz/gdpr/.

Pro vyřízení ISIC karty je nutné následující:

 1. Vyplnit žádost – Žádost o vydání ISIC karty.  Žádost je možné si vyzvednout i na vrátnici školy.
 2. Žádost o vydání průkazu doručte osobně na sekretariát ředitele nebo zasílejte na email adresu valkova.gabriela@sosvsetin.cz.
 3. Po doručení žádosti je nutné obratem uhradit poplatek za vystavení ISIC karty ve výši 350,- Kč platbou přes běžný účet. Číslo účtu školy je 2676725/0300, do zprávy pro příjemce uveďte Jméno, Příjmení a třídu.
 4. Průkazkovou fotografii budoucího držitele ISIC karty obratem  zašlete elektronicky na email školy info@sosvsetin.cz. Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotky, následovně:
 • Název emailu: Fotografie – jméno a příjmení + třída
 • Text emailu: V příloze zasíláme fotografii, která bude použita na ISIC kartu pro: Jméno a příjmení žáka, třída

 

 1. V případě, že vlastníte čip na stravování je nutné tento čip následně, po vyzvednutí ISIC karty, vrátit vedoucí školní jídelny a ta Vám na ISIC kartu přehraje obědy.
 2. Karta bude k vyzvednutí u vedoucí školního stravování – p. Štěpánková (7. pavilón, přízemí) – žadatel bude informován emailem nebo SMS zprávou.

 

Prodloužení platnosti ISIC karty – platnost do 12/2024

 • Žáci 1. ročníku mají platný ISIC průkaz do 12/2024
 • Platnost ISIC karty je vytištěna na přední straně průkazu

Níže uvedené informace jsou určeny především žákům 2. – 4. ročníku

Od školního roku 2023/2024 je malá změna ohledně prodlužování ISIC karty. Již není povinné lepit revalidační známky, protože pokud má žák digitální zobrazení průkazu v mobilní aplikaci, tak se mu automaticky zobrazí prodloužení a tato digitální verze průkazu je plně akceptována všemi poskytovateli slev a benefitů, včetně poskytovatelů a organizátorů veřejné dopravy.

Doporučujeme všem držitelům ISIC karty instalaci mobilní aplikace “ALIVE APP”, která usnadní rychlejší zobrazení platnosti průkazu. V případě, že žák bude trvat na nalepení revalidační známky na průkaz, je nutné tento požadavek uvést do žádosti a revalidační známka bude objednána.

Pro vyřízení prodloužení platnosti ISIC karty do 12/2024 je nutné následující:

Nejpozději do 30. 11. 2023 zaslat žádost o prodloužení průkazu na email adresu valkova.gabriela@sosvsetin.cz.

V žádosti musí být uvedeno – jméno a příjmení žáka, datum narození a třída. (text žádosti může být koncipován jako klasická žádost, např.: Žádám tímto o prodloužení platnosti ISIC karty pro jméno a příjmení žáka, třída). V případě, že žák bude trvat na nalepení revalidační známky na průkaz, je nutné tento požadavek uvést do žádosti a revalidační známka bude objednána.

Nejpozději do 30. 11. 2023 uhradit poplatek ve výši 250,- Kč platbou přes běžný účet. Číslo účtu školy je 2676725/0300, do zprávy pro příjemce uveďte Jméno a příjmení žáka a třídu.

Prodloužení platnosti se provede digitální formou v aplikaci „ALIVE APP“ automaticky.

V případě, že žák žádá prodloužení platnosti i formou „revalidační známky“, známka bude k vyzvednutí na sekretariátu ředitele školy nejdříve v prosinci 2023 – žadatelé budou informováni prostřednictvím informačního systému EDUPAGE.

Plastové karty i bez revalidační známky jsou plně funkční po celou dobu studia pro objednávku a vyzvednutí stravy ve školní jídelně.